۱۳۹۶/۲/۲۶

در دوازدهم ماه مه، واناکریپتور (WannaCryptor ) از خانواده ی باج افزارها هزاران کامپیوتر را از سراسر جهان آلوده ساخت. تنها در عرض 24 ساعت، تعداد آلودگی ها به 185000 سیستم در بیش از 100 کشور رسید.

این حمله برای کسب و کارها خطر جدی محسوب می شود زیرا که تنها کافی است یک کارمند از یک شرکت به این آلودگی مبتلا شود، آن وقت است که آلودگی در سراسر شبکه گسترش می یابد. اما علت این اتفاق به راستی چه بود؟ باج افزار واناکریپتور (WannaCryptor ) یک جزئی از کرم ها است که به تازگی آسیب پذیری را کشف کرد و توانست توسط این آسیب پذیری در سیستم عامل ویندوزهای 2008، 2008 R2، 7 و 7 SP1 آلودگی را گسترش دهد.

حملات گسترده توسط این باج افزار اختلال بزرگی در روند کار بیمارستان ها، شرکت های مخابراتی و گاز و برق ایجاد کرد. در میان تمام سازمان ها، خدمات بهداشت ملی (NHS) در انگلستان بیشترین آسیب را از این حمله به خود دید.

چرا واناکریپتور (WannaCryptor ) در میان دیگر باج افزارهای سنتی تا این اندازه خطرناک است؟

سیستم عملکرد وانا به گونه ای است که می تواند آسیب پذیری هایی که در بیشتر نسخه های ویندوز وجود دارد را اکسپلویت کند و این امکان برای او وجود دارد که از راه دور کدها را بر روی کامپیوتر اجرا کند و با استفاده از این کد ها به هرگونه اقدام غیر انسانی دست بزند.

کاربران بیت دیفندری که در حال حاضر راهکار امنیتی اندپوینت Endpoint بیت دیفندر را راه اندازه کرده اند، دربرابر این حمله در امان خواهند بود

نسل جدید ماشین های یادگیری و فناوری های حافظه درون نگری در بیت دیفندر این اطمینان را می دهد که از شما در برابر تهاجمی ترین باج افزارها از جمله واناکریپتور (WannaCryptor ) محافظت کند.

گرویتی زون اندپوینت های بیت دیفندر در برابر چنین تهدیداتی به طور کامل محافظت می شوند و هیچ گونه تهدیدی کاربران این محصول قدرتمند را تهدید نخواهد کرد.

مدل های ماشین یادگیری بیت دیفندر، در تمامی نسخه های آنتی ویروس GravityZone بیت دیفندر وجود دارند که به طور خاصی برای گرفتن و شناسایی هر گونه حمله در مرحله ی قبل از آسیب طراحی شده اند.

علاوه بر این، بیت دیفندر به تازگی راهکار هایپرویژن را معرفی کرده است که قادر است از اکسپلویت های آسیب پذیری EternalBlue، قبل از اینکه توسط مایکروسافت پچ شود، جلوگیری کند. این راهکار همچنین قادر است بدون اینکه آسیب پذیری را بشناسد، نقض را شناسایی و به طور موثری از حمله جلوگیری کند.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که بیت دیفندر به طور مداوم از شما محافظت خواهد کرد!